Kdo jsem

Jsem zkušená žena středního věku. Kromě rodiny, tedy manžela a dvou dcer, se pohybuji v širokém okruhu přátel, kamarádů a známých, což je důsledkem mé záliby v cestování a potkávání se s novými lidmi. Těší mě také fotografování, četba, tanec a jakékoli počiny, u kterých je třeba kreativita a zručnost, jako jsou změny interiérů, zahrady a jejich architektura, aranžérství a modelové šití.
Věnuji se koučování, krizové intervenci a pracuji jako lektorka v oblasti práce s tělem a kreativních technik, ráda se zabývám ženskými tématy, snažím se ale pomoci každému, kdo potřebuje podporu nebo touží po změně.
Impulsem pro mé působení v oblasti poskytování poradenství byla chuť pracovat s lidmi a pro lidi, mnohaletá zkušenost v práci s nimi a úspěšně realizované projekty v praxi. Snaha o seberealizaci a nadšení mě v průběhu let dovedly k získání odborných znalostí, dovedností v oboru a certifikované kvalifikace. Získat bohatou praxi mi umožnila i fungující komunita volnočasových aktivit žen (prakticky ženská skupina) vytvořená více jak 20 let mého lektorského vedení kurzů pro ženy.
Práce s klienty na jejich rozvoji mě baví a každý jejich úspěch mě potěší. Jsem prakticky zaměřená, snažím se stále vzdělávat. Chci zúročit všechny své zkušenosti a využít je k tomu, aby si techniky klienti osvojili natolik, že budou schopni na své změně pracovat sami. Klientům nabízím podporu, respekt, empatii, individuální přístup, kreativitu a bezpečné a vlídné prostředí.

Absolutní diskrétnost je samozřejmostí, při osobním poradenství je první sezení vždy zdarma. Považuji za prospěšné seznámit případné klienty s metodami, které nabízím a seznámit se navzájem. Za nejdůležitější úkol považuji najít tu nejlepší podporu a pomoc pro lidi, kteří mne vyhledali, pokud je to nutné i cestou doporučení k jinému specialistovi.

Napsali o mně

Náš REGION - 6.2.2014
náhled článku

Odborné vzdělání a kurzy

1997- 2001- Kurzy pohybové aktivity jako relaxační a fyzioterapeutická technika – specialiazace - orientální tanec (MK Akademy)
2007 - Kurz relaxačních technik-základy práce s tělem (autogenní trénink dle Dr.Schuze,progresívní relaxace dle Dr.Jakobsona) terapeutky a lektorky Dagmar Jančové
2007 – Masér pro sportovní a rekondiční masáže s mezinárodní certifikací Dexter Academy a CRV (MŠMT ČR č.j.26201/04-20/516
2008 – Základní krizová intervence – REMEDIUM Praha (reg.č.REM ZKI XLVII-11-08)
2008 – Indická masáž hlavy – Centrum Regeneračního vzdělávání Praha (ID2008-23553-23847)
2009 – Reflexologie - Centrum Regeneračního Vzdělávání Praha (ID 2009-23885-23847)
2012 – 2013 Výcvik Somatic kouching (Somatické koučování® ) – Pod Křídly, s.r.o. Praha (akreditace ICF)
2013 - Univerzita Jana Ámose Komenského v Praze – Bc. v oboru Vzdělávání dospělých

Praxe

1983 – 1997 Práce v administrativě, později organizační a přednášková činnost, školitelka v různých oborech (EZ Praha, VHMP Praha, ČS,a.s., Milcom Praha)
1998- 2019 – OSVČ lektorka volnočasových aktivit při MDDM Úvaly (relaxační a podpůrné techniky, kreativní aranžování a vazba, orientální tanec jako rehabilitační metoda)
2008 – dosud – OSVČ Individuální poradenství (krizová intervence, relaxační techniky, práce s tělem), plánování a realizace vzdělávacích a volno-časových aktivit, vedení workshopů
2012 – dosud – OSVČ – Individuální poradenství - Somatické koučování
2019 - dosud Zapojení do projektu Dobrovolnický program „Adopce seniorů“, který koordinuje Maltézská pomoc, o.p.s. a který nabízí pomoc osamělým seniorům a osobám se zdravotním postižením.

Průběžně sebezkušenostní a zážitkové techniky (Ženské skupiny a zážitkové semináře Kayumari Česká republika, Tanec Buto Centrum Pod křídly, PhDr. Barbora Janečková, PhDr. Yvonna Lucká, Holotropní dýchání dle Stanislava Grofa u Mgr.Michaela Vančury, Hypnóza u PhDr.Jiřího Zíky, Pesso Boyden psychomotorická terapie a Somatické koučování vč. supervizních setkání – Psychoterapeutické centrum Pod křídly, Maitri Breathwork™ by Meenakshi Kramvik Sweden )

Luboš a Yvonnae
Luboš Kobrle a Yvonna Lucká
mé profesní vzory
Luboš a Yvonnae
Gabriele Hoppe a Adéla Barešová
mé úžasné lektorky